هودهای آزمایشگاهی پارس طب

هودهای آزمایشگاهی پارس طب

هود آزمایشگاهی پارس طب به جهت حفاظت از اپراتور آزمایشگاه و حفظ محیط آزمایشگاه از عوامل شیمیائی، میکروبی ، بخارات اسیدی و سوزاننده‌ها و قلیا و سایر بخارات بیهوش‌کننده و بیحس کننده حاصل از فعل و انفعالات شیمیائی و یا حلال‌ها و مواد سرطان‌زا طراحی و ساخته شده است. این هودها در مدل‌های مختلف رومیزی، ایستاده با کمد زیر، چرخدار و غیره ساخته می‌شوند و در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی ، صنایع غذایی، داروسازی‌ها، بهداشت عمومی، میکروبیولوژی، دندانپزشکی‌ها، دانشگاه‌ها و مدارس قابل استفاده می‌باشد.

هودهای سادهSimple Hood

این هود دارای فن سانتریفیوژ قوی جهت خروج بخارات اسیدی و بازی و یا سایر حلال ها از محفظه داخلی هود می باشد. یک لامپ اولترا ویولت جهت استریلیزاسیون محفظه داخلی و یک لامپ فلوروسنت جهت روشنایی در داخل هود و در سقف آن تعبیه گردیده است.در این مدل از هود مجرای خروجی دارای فیلتری جهت تصفیه و پاکیزه نمودن بخارات و یا عوامل میکروبی وجود ندارد و بخارات حاصله توسط یک مجرای خروجی به بیرون از آزمایشگاه انتقال داده می شود.
رویه هود از استنلس استیل ، سرامیک و یا گرانیت ضد اسید به انتخاب متقاضی ساخته می شود. یک سینک آبریز کوچک در روی سطح کار هود قرار دارد و در کنار آن یک شیر آب نصب گردیده است که کنترل ریزش آب توسط شیری که در بیرون از هود قرار گرفته امکان پذیر می گردد. همچنین یک شیر گاز و یک شیر هوا که از بیرون کنترل می گردد و این سیستم کنترل سبب افزایش ایمنی اپراتور در حین کار می شود در روی سطح کار در نظر گرفته می شود.
این هودها نیز می توانند چرخدار باشند که امکان انتقال آن از آزمایشگاه به کلاس درس و یا سایر نقاط مورد نظر دیگر را فراهم می نماید.در نوع ایستاده در زیر سطح کار کمدی قرار گرفته است که می تواند جهت قراردادن کپسول گاز و یا سایر تجهیزات مورد استفاده قرار بگیرد. بدنه هود دارای اسکلت محکمی می باشد که توسط ورق های روغنی با پوشش رنگ اپوکسی یا کوره ای و به رنگ های مختلف دلخواه پوشیده شده است. درب شیشه ای کشویی ، توسط وزنه ای تعادل آن حفظ می شود و در هر حال نقطه مورد نیاز براحتی می ایستد و سبب افزایش قابلیت کارایی در عملکرد اپراتور می شود. همچنین پریز برق جهت وصل دستگاه های الکتریکی و روشن نمودن آن در داخل هود نیز تعبیه گردیده است.

هود ساده اتوماتیکAuto Simple Hood
این نوع هود همچون هودهای ساده سایر مشخصات ویژه و ضروری را دارا می باشد و جهت رفاه حال بیشتر اپراتور دارای کلیدی است که با فشار دادن از یک سو سبب بالا رفتن شیشه و فشردن آن از سوی دیگر سبب پائین رفتن شیشه می شود. همچنین سرعت فن سانتریفیوژ توسط کلیدی قابل کنترل می باشد و می توان سرعت های مختلف را بدلخواه برای کشش های متفاوت بخارات هود فراهم آورد. همچنین تایمری جهت کارکرد لامپ اولترا ویولت و فن تعبیه گردیده است که سبب می شود اپراتور در حین انجام کار و یا پس از اتمام کار برای مدتی که مورد نظرشان باشد سبب کارکرد این عوامل شود و بنابراین ، پس از اتمام زمان داده شده عوامل فوق به طور اتوماتیک خاموش شده و از کار می افتند.


مشخصات الکتریکی ELECTRICAL DATA

ولتاژ

220/240 50 HZ

توان

متغیر

سوئیچ(روشن و خاموش)

اصلی/فن/لامپ/uv

روشنایی

40W

فن

بدون جرقه

مشخصات مکانیکی MECHANICAL DATA

فن

سانتریفیوژ

شیشه جلویی هود

6 میلی متر کشویی

شیر آب و گاز،هوا

کنترل از بیرون

صدا

50db>

ابعاد

متغیر

وزن

متغیر

انواع هودهای ساده پارس طب انواع سایز در هودهای ایستاده ساده پارس طب

هود ایستاده (با کمد زیر) سایز کوچک(طول*عرض*ارتفاع)cm 100*50*70
هود رومیزی(بدون کمد زیر) سایز متوسط (طول*عرض*ارتفاع)cm 210*70*100
هود ایستاده چرخدار سایز یزرگ (طول*عرض*ارتفاع)cm 230*75*150
هود ایستاده اتوماتیک سایز سایز ها به انتخاب متقاضی
هود رومیزی اتوماتیک سایز هودهای رومیزی مطابق با هودهای ایستاده بدون در نظر
لامینار فلو ساخت پارس طب
PARS TEB LAMINAR FLOW
این دستگاه در مدل ها و سایزهای مختلف جهت حفاظت از اپراتور و نیز محیط زیست طراحی و ساخته شده است . گازهای حاصل از واکنش های شیمیائی که می توانند سوزاننده و آلوده کننده باشند و نیز مواد سرطان زا و بیهوش کننده توسط فیلترهای مخصوصی که در سر راه مجراهای خروجی قرار گرفته است جذب می شوند و سبب ایمنی افرادی که در آزمایشگاه و یا در محیط کار فعالیت دارند می گردد. همچنین در سایر آزمایشگاه های میکروبیولوژی هوای استریل شده جهت انجام صحیح و درست کشت های میکروبی توسط مدل هایی از این دستگاه امکان پذیر می گردد. این دستگاه مطابق با استانداردهای انگلستان و آلمان ساخته شده است و در آزمایشگاه های تحقیقاتی ، میکروبیولوژی، بهداشت عمومی، صنایع غذایی و شیمیایی به طور وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد.این دستگاه دارای سه مدل ایستاده(با قفسه زیر)، رومیزی(بدون قفسه زیر)و ایستاده چرخدار می باشد. مسیر سیرکوله هوا و خروج آن در مدل های مختلف با هم فرق می کند و بسته به انتخاب متقاضی می باشد.در یک سری از مدل های این دستگاه امکان رویت سطح کار از هر طرف به دلیل استفاده از شیشه در بدنه دستگاه وجود دارد.

1) مدل L.F.0.400
در این مدل هوای اتاق از روبروی لامینار به طور افقی کشیده می شود و تمامی آلودگی سطح کار بطرف عقب هود جریان می یابد و از کانالی که حدودا 10 سانتی متر از دیواره عقبی هود فاصله دارد وارد فضای فیلتری می شود که در زیر سطح کار قرار گرفته است. جریان هوای عبوری از فیلتر تمیز شده و وارد فضای اتاق می گردد. این فیلتر می تواند کربن فعال ، هپا و یا ترکیبی از هر دو باشد.
2) مدل L.F.0.600
این مدل در شرایطی که به قفسه زیرین نیاز نیست استفاده می گردد کارایی آن مانند مدل L.F.0.400 می باشد و فقط جهت مکش و دهش جریان هوا از حالت افقی به طرف بالای هود می باشد. جابجایی آسان و نصب ساده آن و همچنین استفاده از هر سه نوع فیلتر هپا ، کربن و با مرکب از ویژگیهای برتر این مدل می باشد.

3) مدل L.F.I. 800
در این مدل رومیزی هوا از جلو و عقب سطح کار بوسیله فن های قوی که در قسمت بالایی لامینار فلو قرار دارند کشیده شده و توسط یک عدد پیش فیلتر و یک فیلتر اصلی هپا تصفیه گردیده و مجددا به سطح کار داخلی هود بر میگردد و در این حالت 70 درصد از هوای کشیده شده پس از تصفیه مجددا به داخل سطح هود برمی گردد و 30 درصد از این هوا فیلتر گردیده و به فضای محیط بر می گردد.

4) مدل L.F.I.1000
در این مدل ایستاده مکانیسم سیر کولاسیون و تصفیه هوا مطابق با مدل L.F.I.800 می باشد و فقط در این مدل اپراتور فضایی در زیر سطح کار دارد که می تواند پای خود را براحتی در حین کار آنجا قرار دهد. در هر 2 مدل ذکر شده راندمان فیلتر اصلی هپا 99/99 درصد می باشد و کلیه ذراتی که بزرگ تر از 3 میکرون می باشد جذب می نماید. پیش فیلتر نیز با راندمان 90-85 درصد می باشد و سبب افزایش طول عمر فیلتر اصلی می گردد. علاوه بر وجود کنترل کارکرد ساعت برای دستگاه ، آلوده شدن فیلتر اصلی را بوسیله یم گیج فشار نیز می توان مشاهده نمود . همچنین آلارم صوتی و روشن شدن چراغ خطر هم می تواند اپراتور را از آلوده شدن فیلتر و هشدار برای تعویض آگاه سازد و برای افزایش درصد ایمنی بیشتر می توان از 2 فیلتر هپا و یک ترکیب از هپا و کربن فعال استفاده نمود. روشنائی داخل لامینار توسط یک لامپ فلورسنت ایجاد می گردد که روشنایی معادل با 1000LUX برای اپراتور فراهم می سازد. همچنین بی صدا بودن دستگاه از مزایای دیگر این مدل می باشد که سبب راحتی کار با آنها می گردد و میزان آن زیر 55 dbA می باشد.
تعویض فیلتر و قابلیت دسترسی به قطعات و بخش های مختلف جهت رفع آلودگی دستگاه از دیگر خصوصیات مهم این مدل ها می باشد. همچنین قابل ذکر است یک لامپ اولتراویولت بر روی فیلتر اصلی جهت استریلیزاسون آن قرار گرفته است که توسط یک کلید در زمان لازم روشن می گردد. شیر گاز ، آب ، هوا و سینک آبریز در اشکال و ابعاد مختلف نیز از دیگر امکانات نصب در سطح کار لامینار فلوها می باشدکه به انتخاب متقاضی صورت می گیرد.

روشنایی

موتور

ابعاد(سانتیمتر)

مدل

1*40w

220V/3.2A

130*90*240

L.F.I.1000

1*40w

220V/3.2A

130*90*150

L.F.I.800

1*40w

220V/3.2A

100*60*180

L.F.O.600

1*40w

220V/3.2A

100*60*130

L.F.O.400


ویژگی های برتر هود های پارس طب نوین
شرکت پارس طب نوین با تکیه بر تجربیات طولانی مدت در امر تولید، واردات و پخش لوازم آزمایشگاهی توانسته است طی اقدامات بی سابقه ای بالاترین سطح کیفیت را در تولیدات خود اعمال و عرضه نماید. در همین راستا امکانات رفاهی و کیفی ویژه ای در طرح و ساختار هودهای پارس طب در نظر گرفته شده است که برخی از آنها به انتخاب متقاضی و برخی بعنوان یک ضرورت کلی و عمومی در سیستم پیاده می گردد.
1-صفحه کار و بدنه داخلی Stainless steel
رویه هود از جنس Stainless steel (مقاوم به خوردگی با انواع اسید و موارد خورنده و قابل پاکسازی با ساده ترین روش) و یا ازجنس سرامیک یا گرانیت ضد اسید و یا حتی آلومینیوم سفید می باشد.
بکارگیری این ترکیبات در ساخت بدنه فضای داخلی کار مانع از انعکاس نورلامپ و زدگی چشم در مورد اپراتور می شود. بدنه هود دارای اسکلت محکم و استواری می باشد که توسط ورقه های روغنی با پوشش رنگ اپوکسی کوره ای و به رنگ های دلخواه رنگ آمیزی می گردد.
2-لامپ فلورسنت و ماورای بنفش:
لامپ فلورست برای ایجاد روشنایی مناسب و لامپ ماوراء بنفش ضمن روشنائی بخشیدن به منظور ضد عفونی کردن فضای کار و محتویات روی سطح کار در بدنه داخلی دستگاه نصب می گردد لامپ هایی که برروی سیستم هود آزمایشگاهی نصب می شوند نباید حرارت اضافه ایجاد نموده و ازطرفی برای جلوگیری از زدگی چشم اپراتور حتماً لامپ فلورسنت یا ماوراء بنفش را در قسمت بالای محفظه کار قرار می دهند.
3-شیشه اطراف محفظه کار
درب محفظه کار در قسمت پیشین عموماً از جنس شیشه بوده و در مدل خاصی از این دستگاه ها؛ سطح بیرونی از سه طرف کاملاً شیشه ای می باشد. در نتیجه شرایط بهتری را از لحاظ روشنایی برای محیط آزمایشگاه فراهم می آورد.
درب شیشه ای دستگاه کشوئی بوده و توسط وزنه ای تعادل آن حفظ می گردد و در هرنقطه مورد نیاز به راحتی می ایستد. این خاصیت سبب افزایش قابلیت کارآیی در عملکرد اپراتور می شود، جنس شیشه می تواند از مواد نشکن مانند پلی کربنات ها باشد.
4- مشخصات فیلتر:
ضمن اینکه قاب اطراف سطح فیلتراسیون به اندازه کافی محکم و متضمن نگهداری طول عمر زیاد برای سیستم فیلتراسیون می باشد، داخل محفظه فیلتراسیون فشار منفی ایجاد شده و مانع از نشست جریان آلوده به جریان پاکسازی شده می گردد.
5- تجهیزات کنترل فیلتراسیون
بنابه تقاضای خریدار، تجهیزات کنترل فیلتراسیون می تواند به چند صورت بر روی دستگاه نصب گردد.
الف- بصورت جریان سنج (Flow meter) در مسیر عبور جریان از فیلتر، با مسدود شدن منافذ، قطع فلو را می توان از روی فلومتر تشخیص داد.
ب-نشانگر فشار بصورت یک گیج نشان دهنده اختلاف فشار مابین دو سوی فیلتر روی دستگاه نصب می شود.
این فشارسنج روی یک اختلاف فشار آستانه ای (Target) تنظیم می شود، با افزایش اختلاف فشار دو سوی فیلتر از این حد آستانه ای به غیر قابل استفاده بودن فیلتر پی می بریم.
ج- شاخص کنترل فیلتراسیون بوسیله اندازه گیری فشار دو سوی آن می تواند بصورت چراغ یا Alarm صوتی باشد که بر روی پانل دستگاه یا بدنه آن قرار می گیرد.
یعنی با مشاهده تغییر رنگ چراغ (از حالت سبز به قرمز و یا ازحالت خاموش به روشن) و یا در حالت دوم درصورت شنیده شدن صدای زنگ هشدار به پرشدن ظرفیت فیلتر پی ببریم.
د-معمولاً فیلترها طول عمر مشخصی دارند و اگر در یک حالت نرمال کار کنند با محاسبه ساعت کارکرد می توان حد آستانه طول عمر فیلتر را مشخص نمود.البته این به تنهایی کافی نیست زیرا تضمینی وجود ندارد که هود همواره در یک حالت نرمال و در معرض جریان، با آلودگی قابل پیش بینی قرارداشته باشد ، گاهی آلودگی بیش از حد جریان، فیلتر را پیش از زمان معین فاسد می نماید و در مواردی با گذشت آستانه طول عمر هنوز فیلتر فاسد نشده و قابل مصرف می باشد.
6- پانل کنترل دستگاه دیجیتال و دارای بردالکترونیکی نیمه هوشمند می باشد. این بخش از دستگاه منطبق با استاندارد BS می باشد.
سوئیچ ها همه لمسی می باشند و برای کنترل مواردی چون باز و بسته شدن درب شیشه ای دستگاه، لامپ و فن می باشد . معمولاً چراغ ها و سیستم های صوتی هشدار دهنده بنابر نیاز و سفارش مشتری می توانند بر روی پانل نصب گردند.
7-قابلیت دسترسی ساده به سیستم های درونی جهت تعویض فیلتر و تعمیر قطعات و بخش های مختلف دستگاه ، از دیگر خصوصیات برتر هود های پارس طب نوین می باشد.
8- وجود شیرگاز، آب، هوا و سینک آبریز در اشکال و ابعاد مختلف نیز از امکانات دیگری است که برای رفاه بیشتر اپراتور در صورت تقاضای خریدار بر روی دستگاه نصب می گردد.
در صورت تمایل خریدار می توان برای هودهایی که جهت کار با مود آتشزا ساخته می شوند سیستم ضد حریق و همچنین محافظ ضد جرقه تعبیه نمود.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16

پارس طب نوین بین الملل حامی محیط زیست

شرکت پارس طب نوین بین الملل برای اعلام حمایت از محیط زیست و جلوگیری از قطع بیرویه درختان اقدام به ارائه کاتالوگ دیجیتالی خود با نام "کاتالوگ‌سبز" نموده است. از این پس از طریق اسکن بارکد سمت راست به وسیله تلفن همراه خود و یا تبلت می‌توانید آخرین کاتالوگ این شرکت را به سادگی دریافت نمائید.

در صورت تمایل می‌توایند فایل کاتالوک را از ایـنـجـا نیز دریافت نمائید.

 • -WTW-
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
 • 48
 • 49
 • 50
 • 51
 • 53
 • 54
 • 55
 • 56
 • 57
 • 58
 • 59
 • 60
 • 61
 • 62
 • 63
 • 64
 • 65
 • 66
 • 67
 • 69
 • Labmate
 • Lamotte
 • palintest

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد شرکت پارس طب نوین محفوظ است.
طراحی وب