زراعت و باغبانی

قسمت های مختلف گياهان مصارف متعددی در صنعت دارند. مثلاً از الياف پنبه، کتان وکنف در صنايع پوشاک، و از سلولز و چوب پنبه در صنايع چوب و کاغذ استفاده می شود. با اعمال تغييرات شيميايی بر سلولز محصولات متنوعی مانند لاستيک، لاک، اسفنج، سلوفان، فيلم عکاسی و دهها نوع محصول ديگر توليد می شود. از درختان نه فقط چوب و الوار بلکه چسب، رزين و چوب پنبه نيز تهيه می شود. از اسانس ها و موادی که از بعضی گياهان، خصوصاً گلها، به دست می آيد در تهيه و ساخت محصولات بهداشتی از قبيل صابون، خمير دندان، عطر و کرم استفاده می شود. خلاصه، با نگاهی به اطراف خود کمتر می توان به چيزی برخورد کرد که به طريقی در آن از فرآورده های گياهی استفاده نشده باشد. در نمونه ای از تقسیم بندی، گیاهان زراعی و باغی را می توان به انواع زیر نام برد :

غلات

حبوبات

گياهان روغنی

گياهان علوفه ای

گياهان ليفی

گياهان قندی

گياهان توليدکننده رنگ

گياهان دارويی، تدخينی، ادويه ای

گياهان باغی نیز به گروه های بزرگ درختان ميوه، سبزی ها، گل ها و گياهان فضای سبز تقسيم می شوند.

به دلیل اهمیتی که این رشته دارد هم از لحاظ صنعتی و هم از لحاظ اقتصادی مهندسان این رشته برای افزایش بهره وری آزمایشات گوناگونی روی گیاهان انجام می دهند که نیازمند تجهیزات آزمایشگاهی است که شرکت پارس طب نوین با اقتدار این مهم را انجام می دهد.

پارس طب نوین بین الملل حامی محیط زیست

شرکت پارس طب نوین بین الملل برای اعلام حمایت از محیط زیست و جلوگیری از قطع بیرویه درختان اقدام به ارائه کاتالوگ دیجیتالی خود با نام "کاتالوگ‌سبز" نموده است. از این پس از طریق اسکن بارکد سمت راست به وسیله تلفن همراه خود و یا تبلت می‌توانید آخرین کاتالوگ این شرکت را به سادگی دریافت نمائید.

در صورت تمایل می‌توایند فایل کاتالوک را از ایـنـجـا نیز دریافت نمائید.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد شرکت پارس طب نوین محفوظ است.
طراحی وب