بتن

امروزه مصرف بتن روز به روز دركارهاى مختلف ساختمانى افزايش می یابد و لزوم شناخت بيشتر مصالح تشكيل دهنده بتن همراه با تكنولوژى ساخت، در تمام جوامع مهندسى پذيرفته شده است. بتن يا سنگ مصنوعى كه در ساختمان هاى امروزى، مورد مصرف بسيار دارد، تكامل آن پس از يك سلسله تحقيقات و اكتشافات به خصوص ماده اصلى آن يعنى سيمان صورت گرفت تا به شكل امروزى پديد آمد.

بتن از تركيب مقدار معين و حساب شده از آب (هر آبى كه PH آن بين 5 الى 5/8 بوده و طعم شورى نداشته باشد؛ هم چنين فاقد جلبك و مواد آلى باشد يا آب آشاميدني كه درصد املاح يون هاى سديم و پتاسيم آن كم باشد براى استفاده در بتن مناسب است)، سيمان، ماسه، شن و بعضى مواد مضاف و افزودنى ديگر به دست می آيد. پس از اين كه آب به مخلوط مصالح سنگى و سيمان افزوده شد، سيمان و آب با هم وارد فعل و انفعالات شيميايى حرارت زا می شوند. در اثر اين فعل و انفعالات ماده ى ژله مانند و چسبنده اى به وجود می آيد كه مصالح مختلف داخل مخلوط را به هم پيوند داده به صورت جسم سختى در می آيد.

روی بتن آزمایش های مختلفی صورت می گیرد از جمله عمل آوری بتن ، تعیین اندازه بتن تازه ، آب انداختن بتن ، تعیین هوای موجود در بتن ، مقاومت فشاری بتن ، مقاومت کششی بتن ، عملکرد کف سازی ، مقاومت در برابر یخ زدگی، تعیین pH آب و ... که همه اینها نیازمند دستگاه های قابل اطمینان و پیشرفته ای می باشند که شرکت پارس طب نوین در تأمین این دستگاه های مهم و ضروری با افتخار گام برداشته است.

پارس طب نوین بین الملل حامی محیط زیست

شرکت پارس طب نوین بین الملل برای اعلام حمایت از محیط زیست و جلوگیری از قطع بیرویه درختان اقدام به ارائه کاتالوگ دیجیتالی خود با نام "کاتالوگ‌سبز" نموده است. از این پس از طریق اسکن بارکد سمت راست به وسیله تلفن همراه خود و یا تبلت می‌توانید آخرین کاتالوگ این شرکت را به سادگی دریافت نمائید.

در صورت تمایل می‌توایند فایل کاتالوک را از ایـنـجـا نیز دریافت نمائید.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد شرکت پارس طب نوین محفوظ است.
طراحی وب