قند و شکر

شکر به عنوان ماده غذایی انرژی‌زا تنها ماده غذائی است که بطور خالص میتوان آن را تولید کرد و به لحاظ مزه شیرین و طعم مطبوع و منبع ارزان تامین انرژی نسبت به سایر مواد غذایی، تقاضا برای مصرف آن در ایران و سایر کشورهای در حال توسعه همواره رو به افزایش بوده و در زمره یکی از کالاهای استراتژیک همواره مورد توجه و حمایت دولت‌ها می‌باشد. شکر علاوه بر خاصیت شیرین کنندگی دارای مواد غذائی مختلفی از جمله هیدرات های کربن، املاح، پروتئین ها و آنزیم های مختلفی نیز می‌باشد در حین انجام فرآیند تبدیل نیشکر و یا چغندر قند به شکر، ماده اولیه تبدیل به ساکارز می شود. مواد شیمیایی اصلی و فرعی که تاکنون از شکر تولید گردیده متجاوز از 10000 نوع می باشد. قند نیز شکر فشرده یا ذوب و قالب‌بندی شده است.

خانوارها بیشترین دریافت را از بخش قند و شکر دارا هستند، همچنین صنایع غذایی، صنایع کشاورزی، بخش بازرگانی، فرآورده‌های لبنی، خوراک دام و طیور نیز از جمله بخش‌هایی هستند که بیشترین دریافت از صنعت قند و شکر را دارند. از این رو شرکت پارس طب نوین به لحاظ اهمیتی که برای این صنعت قائل است با بکارگیری متخصصان مجرب و فروش دستگاه های پیشرفته و مدرن، بصورت تخصصی کنترل کیفیت قند و شکر را در زمره ی فعالیت های خود قرار داده است.

پارس طب نوین بین الملل حامی محیط زیست

شرکت پارس طب نوین بین الملل برای اعلام حمایت از محیط زیست و جلوگیری از قطع بیرویه درختان اقدام به ارائه کاتالوگ دیجیتالی خود با نام "کاتالوگ‌سبز" نموده است. از این پس از طریق اسکن بارکد سمت راست به وسیله تلفن همراه خود و یا تبلت می‌توانید آخرین کاتالوگ این شرکت را به سادگی دریافت نمائید.

در صورت تمایل می‌توایند فایل کاتالوک را از ایـنـجـا نیز دریافت نمائید.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد شرکت پارس طب نوین محفوظ است.
طراحی وب